تبلیغات
اخلاق در پژوهش های پزشکی - دستورالعمل کمیته‌ کشوری اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی
اخلاق در پژوهش های پزشکی
Ethical Issues in Medical Research
دستورالعمل کمیته‌ کشوری اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی
مرتبه
تاریخ : جمعه 12 خرداد 1391


 مقدمه  :به منظور نیل به اهداف طرح شده در آئین نامه‌ی کمیته‌ی کشوری اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی و به موجب بند 3 ماده 4 و ماده 5 آیین‌نامه‌ی مذکور، دستورالعمل کمیته‌ی کشوری اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی به شرح مواد آتی، در جلسه‌ی مورخ 30/2/87 این کمیته به شرح ذیل تصویب گردید، تا پس از ابلاغ به کمیته‌های منطقه‌ای به مورد اجرا گذاشته شود:

ماده 1- جلسات کمیته یکبار درماه بنا به پیشنهاد دبیر و موافقت رئیس کمیته و با دعوت رسمی دبیر کمیته تشکیل می‌گردد. (هر جلسه با حضور دو سوم اعضاء رسمیت می‌یابد(.

  تبصره 1 -چنانچه هر عضو بدون عذر موجه سه جلسه‌ی متوالی و یا پنج جلسه‌ی غیر متوالی در یک سال از شرکت در جلسات غیبت نماید، عضویت وی در کمیته‌ی کشوری لغو می‌گردد.

ماده 2 -طرح‌ها و موضوعات قابل طرح در کمیته‌ی کشوری اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی توسط دبیر و با هماهنگی رئیس کمیته، به جلسات کمیته‌ی کشوری جهت بررسی و اظهار نظر ارائه می گردند.

  • مصوبات، اظهار نظرها و یا توصیه‌های اعضاء کمیته در خصوص طرح‌های ارائه شده توسط دبیر کمیته، به مراجع ذیربط ابلاغ می گردند.
  • همچنین دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها و پاسخ استعلامات کمیته‌های منطقه‌ای اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی نیز پس از تصویب در جلسات کمیته‌ی کشوری توسط دبیر تنظیم و به کمیته‌های منطقه‌ای ابلاغ می‌گردند.

  تبصره 1- در صورتیکه هریک از اعضاء کمیته کشوری اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی به‌عنوان مجری یا همکار در طرح‌های پژوهشی مطرح باشند، در جلسه‌ی مربوط به ارزیابی طرح مذکور در کمیته حق رای ندارند. در اینصورت رای اکثریت مطلق سایر اعضاء ملاک اعتبار خواهد بود.

  تبصره 2- در صورت لزوم دعوت از افراد متخصص و صاحبنظر در موضوعات مطروحه و یا حتی مجری طرح تحقیقاتی که در جلسات کمیته مطرح می‌گردد، جهت حضور در جلسات کمیته‌ی کشوری، بدون حق رای بلامانع است.

دانلود در قالب PDF:
طبقه بندی: آیین نامه ها و دستور العمل ها، 
ارسال توسط [امیر رمضانی]
ساعت
سخن روز
سخنان بزرگان
فروشگاه همراهان
tebyan
لینک های مفید
لینک های مرتبط
tebyan tebyan tebyan tebyan tebyan tebyan
اخبار مرتبط
امکانات جانبیدر این وبلاگ
در كل اینترنت

خبرنامه وبلاگ

نرم افزارهای لازم
Adobe Acrobat Reader v9.3 Foxit Reader 4
WinRAR v3.92 WinZip 14.5 Internet_Download_Manager_v6.07.8 Orbit Downloader v4.0.0.2 Orbit Downloader v4.0.0.2 Orbit Downloader v4.0.0.2 Orbit Downloader v4.0.0.2 Orbit Downloader v4.0.0.2 Orbit Downloader v4.0.0.2 Orbit Downloader v4.0.0.2

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود آهنگ